Українська ливарна компанія (УЛК)

Історія

Українська ливарна компанія - наймолодше підприємство індустріальної групи УПЕК. У 2004 році на базі ливарного і модельного цехів Харківського верстатобудівного заводу створена Українська ливарна компанія - спеціалізований комплекс з виробництва чавунного і сталевого литва.

Спеціалізація

Потужності ТОВ «Української ливарної компанії» є спеціалізованим комплекс з виробництва чавунного і сталевого литва. Конкурентною перевагою компанії є можливість зробити виливок будь-якої складності виливка від 500 грам до 20 тонн з сірого чавуну і від 500 грам до однієї тонни з високоміцного чавуну і сталі за рахунок існуючих наборів технологічного обладнання.

Proizvodstvo_ylk2.jpg
Зв'яжіться з нами
Приймальна заводу:
АТ «УПЕК» - офіційний дистриб'ютор з ексклюзивним правом продажу
 • литье
 • поковка
 • кольцо
 • литье
 • литье
Proizvodstvo_ylk.jpg

et-07.jpg

et-09.jpg

Виробничі потужності і технології

У ливарний комплекс входить кілька ділянок і ліній:

 • Ділянка дрібного литва по піщано-глинистих сумішей (ПГС) для виливків вагою від 0,5 до 25 кг.
 • Ділянка середнього лиття, на якому виливки виготовляються за технологією ХТС (від 25 до 200 кг) і на основі рідинно-скляних сумішей (від 25 кг до 2 тонн).
 • Ділянка важкого литва для виливків вагою від 2 до 20 тонн за технологією ПГС.
 • Модельний цех.
 • Стрижневе відділення.
 • Плавильний ділянку.
 • Ділянка фінішної обробки і підготовки до здачі готової продукції.

Ділянка середнього лиття обладнаний формувальної лінією OMEGA і формувальними машинами мод.234, 235 (CІБЛІТМАШ). Автоматизована формовочная лінія OMEGA (Великобританія) призначена для виготовлення ливарних форм і стрижнів з холодно-твердіючих сумішей (фуран-процес). Продуктивність лінії - 15-20 форм / год.

На ділянці важкого литва застосовується досить простий і відпрацьований спосіб лиття, який дає стабільні результати. Ділянка обладнаний пескометом, який дозволяє виготовляти виливки як формуванням в грунті, так і в опоках. Форми виготовляються з піщано-глинистих сумішей з наступним сушінням і фарбуванням. Стрижні виготовляються з холодно-твердіючих сумішей.

Модельний цех спеціалізується на виготовленні дерев'яних і металевих моделей для потреб власного виробництва.

Стрижневе відділення оснащено сучасними стрижневими автоматами фірм OMEGA і LAEMPE, на яких виготовляються стрижні від 0,1 до 40 кг по амін-процесу. Для виготовлення більших стрижнів (до 1000 кг) використовується шнековий змішувач безперервної дії Л100Х.

Плавильне відділення складається з двох двухтігельних комплексів індукційних плавильних печей фірми EGES (Туреччина) продуктивністю 1 і 3 тонни на годину. Печі призначені для виплавки сірого, високоміцного чавуну і сталі.

Виробничий комплекс також включає обрубних відділення і відділення фінішних операцій , обладнані Галтувальна і Дробеметная барабанами, дробеметной камерою, копіювально-шліфувальними верстатами.

Контроль якості здійснюється за кількома напрямками:

 • Аналіз матеріалів вхідного контролю.
 • Визначення фізико-механічних властивостей формувальних сумішей по газопроникності, вологості, міцності.
 • Дослідження мікроструктури сплавів.
 • Визначення хімічного складу зразка ковшового проби (спектральний аналізатор металу SPECTROMAX).
 • Випробування зразка-свідка на опір розриву (розривна машина Р-20), межа плинності, ударну в'язкість (копер маятниковий МК-30), твердість (твердомер ТШ-2).
Комплексна система автоматизації

У 2008-2010 рр. на ТОВ УЛК, як і на всіх підприємствах Індустріальної групи УПЕК, впроваджена комплексна система автоматизації конструкторсько-технологічної підготовки і комп'ютерного супроводу машинобудівного виробництва (КСА).

Проект КСА реалізований на базі інтегрованих CAD / CAM / PLM-рішень і програмних продуктів платформи Pro / ENGINEER-Windchill компанії РТС (США). Також почав працювати унікальний комплекс технологічної підготовки виробництва на базі систем Windchill MPMLink і ВЕРТИКАЛЬ компанії АСКОН (Росія).

В якості основних переваг від впровадження КСА можна відзначити: підвищення точності і якості виливків за рахунок роботи в єдиному середовищі - від конструкторської 3D-моделі до технології виробництва; скорочення термінів технологічних процесів; підвищення ефективності підготовки конструкторсько-технологічної документації; істотне скорочення витрат на конструкторську і технологічну підготовку виробництва в цілому.


визнання якості

З 2008 року на підприємстві діє система менеджменту якості, яка відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001: 2000. У березні 2009 р ТОВ «Українська ливарна компанія» успішно пройшла наглядовий аудит по переходу на версію 2008 р

У липні 2009 р центральна заводська лабораторія (ЦЗЛ) отримала свідоцтво атестації Мінпромполітики України. У вересні 2010 р, в результаті наглядового аудиту, успішно його підтвердила.