Харківський верстатобудівний завод (Харверст)

АТ «Харківський верстатобудівний завод» (ПуАТ «Харверст») - найбільший в СНД виробник вальцешліфувальних і круглошліфувальних верстатів.


Історія

Підприємство введено в експлуатацію в січні 1936 року. За свою більш ніж 70-річну історію завод заслужено здобув світову славу. Продукція підприємства експортувалася в 41 країну світу, в тому числі в США, Італію, Францію, Бельгію, Японію, Китай, Індію, Великобританію. За роки роботи випущено більше 90 тисяч одиниць обладнання, понад шістсот різних моделей, багато з яких є унікальними і виготовлялися тільки на Харківському верстатобудівному заводі.

У 2001 році АТ «Харківський верстатобудівний завод» увійшло до складу Індустріальної групи УПЕК (з 2011 року - публічне акціонерне товариство), після чого для підприємства почався новий етап розвитку.

Сьогодні Харверст - динамічно розвивається, входить в десятку найбільших верстатобудівних підприємств СНД і має значний виробничий потенціал. Поряд з випуском традиційних видів продукції, завод освоює нові сучасні моделі вальцешліфувальних і круглошліфувальних верстатів, що відповідають рівню передових зарубіжних аналогів.

спеціалізація

Підприємство спеціалізується на випуску широкої гами круглошліфувальних верстатів:

  • вальцешліфувальн верстати;
  • важкі круглошліфувальні верстати;
  • спец. торцекруглошліфовальних і кругло автомати і напівавтомати з ЧПУ;
  • напівавтомати з ЧПУ по обробці кулачків розподільних валів;
  • напівавтомати з ЧПУ по обробці шийок колінчастих валів;
  • спеціальні напівавтомати з ЧПУ для обробки доріжок цапф лап бурових доліт;
  • спец. круглошліфувальні автомати для обробки кілець підшипників;
  • універсальні круглошліфувальні напівавтомати і інші спеціальні круглошліфувальні верстати.

Унікальність заводу визначається широтою номенклатури і технічною складністю устаткування, що випускається. Верстати Харківського верстатобудівного заводу дозволяють виробляти шліфування деталей в найширшому діапазоні габаритних і вагових характеристик: від мініатюрних, масою в кілька грамів, до гігантських, діаметром до двох метрів, довжиною до шістнадцяти і масою до 125 тонн. Причому, в будь-якому випадку - з мікронною точністю!

Продукція заводу затребувана практично всіма підприємствами загального машинобудування, використовується в суднобудуванні і автомобілебудуванні, в трубної і паперової промисловості, збройовому виробництві, двигунобудування, суднобудування, тракторобудуванні, підшипникової промисловості.

Одним з основних замовників шліфувального обладнання постійно виступає металургійна галузь. Харківськими Вальцешліфувальних верстати (для обробки валків листопрокатних станів) оснащені всі металургійні підприємства і заводи важкого машинобудування СНД.

Стратегічна мета заводу сформульована в концепції розвитку підприємства і полягає в зміцненні позицій на ринку шліфувальних верстатів, пропозиції споживачеві конкурентоспроможної техніки, відповідної кращим світовим зразкам.

Proizvodstvo_harverst2.jpg
Зв'яжіться з нами
Приймальна заводу:

  • Харверст
  • обработка
  • Завод 1
Proizvodstvo_harverst.jpg
виробництво

Підприємство має в своєму розпорядженні повним циклом виробництва деталей і вузлів для комплектації своєї продукції. Наявний парк унікального виробничого устаткування дозволяє виконувати литті складних верстатних корпусних деталей, виготовляти сталеві поковки вагою до 150 кг, вести термічну і гальванічну обробку для забезпечення вимог по механічної міцності і робочої довговічності деталей.

Механообробка і подальша збірка вузлів і налагодження механізмів виготовляються верстатів проводиться висококваліфікованим персоналом робітничих та інженерних працівників заводу.

Точність виготовлення деталей і проводиться складання безперервно контролюється службою якості і сертифікації продукції.

Підприємство має парк нового механообробного обладнання з ЧПУ, виготовленого в Німеччині і поставленого в рамках програми технічного переозброєння. Це токарно-фрезерні та фрезерні обробні центри фірм CHIRON і MONFORTS, шліфувальне обладнання фірми BLOHM. Є власне потужне підрозділ, який займається розробкою керуючих програм для верстатів з ЧПУ і технологічної підготовки виробництва. Системи ЧПУ, приводу, електроавтоматика і т. П. Закуповуються у провідних світових постачальників: Siemens; Mitsubishi, Shmidt, Buluff, Marposs і ін.

Це дозволяє сьогодні відповідати найвищим вимогам конструкторських розробок і виготовляти продукцію високої якості і сучасного рівня.

Комплексна система автоматизації

У 2008-2010 рр. на АТ «Харверст», як і на всіх підприємствах Індустріальної групи УПЕК, впроваджена комплексна система автоматизації конструкторсько-технологічної підготовки і комп'ютерного супроводу машинобудівного виробництва (КСА).

Проект КСА реалізований на базі інтегрованих CAD / CAM / PLM-рішень і програмних продуктів платформи Pro / ENGINEER-Windchill компанії РТС (США). Також почав працювати унікальний комплекс технологічної підготовки виробництва на базі систем Windchill MPMLink і ВЕРТИКАЛЬ компанії АСКОН (Росія).

В якості основних переваг від впровадження КСА можна відзначити: підвищення точності і якості виробів за рахунок роботи в єдиному середовищі - від конструкторської 3D-моделі до технології виробництва; скорочення термінів технологічних процесів; підвищення ефективності підготовки конструкторсько-технологічної документації; істотне скорочення витрат на конструкторську і технологічну підготовку виробництва в цілому.


визнання якості

З 2006 року на підприємстві впроваджена система управління якістю, яка відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO-9001.


Розробка і вдосконалення продукції

Інженерний центр Дослідно-конструкторське бюро шліфувальних верстатів (ОКБ ШС) ОКБ ШС розробляє устаткування для обробки валків металургійних прокатних станів, шліфування колінчастих і розподільних валів автотракторних двигунів, деталей трансмісії автомобілів, деталей підшипників і т.д.

Компетентність і напрацьований за десятиліття досвід колективу в створенні унікальних конструкцій дозволяє розробляти верстати нового покоління.

У розробляється обладнанні застосовуються сучасні конструктивні рішення, системи ЧПУ.

Підтримка високого технічного рівня верстатів протягом всього періоду їх експлуатації забезпечується модульним принципом побудови верстатів, уніфікацією їх вузлів і систем, а також опціональною комплектацією відповідно до вимог замовників.