Харківський електротехнічний завод «Укрелектромаш» (ХЕЛЗ)

"Харківський електротехнічний завод« Укрелектромаш »" (ХЕЛЗ) - найбільший в Україні виробник асинхронних електродвигунів і широкого модельного ряду електронасосів.

Підприємство засноване в 1932 році на базі механічного заводу «Зброяр», в 1938 році оформилося як самостійна юридична особа - Харківський електротехнічний завод. З осені 2001 року входить до Індустріальної групи УПЕК (з 2011 року - публічне акціонерне товариство). Понад сімдесят років успішної роботи на вітчизняному та зарубіжному ринках закріпили за підприємством позиції флагмана вітчизняної електротехнічної галузі.


спеціалізація

ХЕЛЗ випускає більше 5 тис. Конструктивних, електричних, кліматичних і монтажних видів електродвигунів для всіх галузей промисловості і аграрного комплексу, а також широкий асортимент електронасосів. Сьогодні ХЕЛЗ - єдине українське підприємство, яке освоїло всю лінійку електродвигунів малих і середніх висот.

Ще один важливий напрямок діяльності підприємства - виробництво широкого асортименту електронасосів з різною сферою застосування. Серед них поверхневі відцентрові, заглибні дренажні, насоси свердловин і автоматичні насосні установки на базі струменево-відцентрових насосів. Підприємство також випускає насоси спільного виробництва з провідним європейським виробником.

Продукція підприємства затребувана практично у всіх галузях промисловості і аграрного сектора і застосовується в металургії, верстатобудуванні, атомній енергетиці, будівництві, в легкій, харчовій промисловості, а також в сільськогосподарському виробництві.

helz-zdanie.jpg
Зв'яжіться з нами
Приймальна заводу:

  • капитан
  • хэлз
  • АИРП
  • Насосы
  • Продукция HELZ
  • Электродвигатели HELZ
  • Электродвигатели HELZ
  • хэлз валы
  • хэлз цеха
Proizvodstvo_helz2.jpg
Виробничі потужності

Підприємство має виробничий цикл, який включає штампувальне, ливарне, механічне, обмотувальні, складальне, фарбувальне, випробувальне і пакувальне виробництво.

Власний інструментальний ділянку забезпечує ремонт і обслуговування технологічного оснащення: штампів, прес-форм, спеціального ріжучого і вимірювального інструмента і пристосувань. Виготовлення складної технологічної оснастки віддано на аутсорсинг спеціалізованим підприємствам.

Виробничий цикл починається в заготівельних цехах. У штампувально-обмотувальному цеху виготовляється статор і ротор електродвигуна. Цех обладнаний пресами для штампування листів муздрамтеатру, скобіровочнимі полуавтоматами для збірки сердечника статора. У цеху працюють лінії для механізованої намотування і верстати для автоматичної просочення статора.

У цеху кольорового лиття працюють машини для лиття під тиском, на яких виготовляються виливки масою до 10 кг. Механоскладальний цех обладнаний автоматичними лініями для механічної обробки валу, ротора, токарними верстатами з числовим програмним управлінням.

Виробничі потужності заводу - близько 50 тис. Електротехнічних виробів на місяць.

Комплексна система автоматизації

У 2008-2010 рр. на ХЕЛЗ, як і на всіх підприємствах Індустріальної групи УПЕК, впроваджена комплексна система автоматизації конструкторсько-технологічної підготовки і комп'ютерного супроводу машинобудівного виробництва (КСА).

Проект КСА реалізований на базі інтегрованих CAD / CAM / PLM-рішень і програмних продуктів платформи Pro / ENGINEER-Windchill компанії РТС (США). Також почав працювати унікальний комплекс технологічної підготовки виробництва на базі систем Windchill MPMLink і ВЕРТИКАЛЬ компанії АСКОН (Росія).

В якості основних переваг від впровадження КСА можна відзначити: підвищення точності і якості виробів за рахунок роботи в єдиному середовищі - від конструкторської 3D-моделі до технології виробництва; скорочення термінів технологічних процесів; підвищення ефективності підготовки конструкторсько-технологічної документації; істотне скорочення витрат на конструкторську і технологічну підготовку виробництва в цілому.


енергозбереження

Протягом останніх років пріоритетним завданням на ХЕЛЗ стало формування політики енергоефективності.

Проводяться такі заходи як оснащення локальними гвинтовими компресорними установками підрозділів підприємства для зниження втрат стисненого повітря і зниження енергоспоживання з використанням вторинного тепла від локальних компресорних установок (відмова від централізованої компресорної; технічне переоснащення локальної котельні для зниження витрат на опалення підприємства; утеплення конструкцій будівель і споруд; заміна освітлювальних приладів на більш ефективні та енергозберігаючі; впровадження автоматичного обліку витрати енергетичних ресурсів. Економія енергоресурсів також досягається шляхом модернізації виробництва. у перспективі передбачається заміна газових плавильних печей в ливарному виробництві на найсучасніші індукційні.


визнання якості

З грудня 2002 р на ХЕЛЗ діє система якості, яка відповідає вимогам міжнародного стандарту якості ISO-9001: 2001. Сертифікована система якості поширюється на готову продукцію, проміжні операції щодо дотримання геометрії виробів і електричних параметрів, на вхідний контроль всіх матеріалів. У 2005 році підприємство стало лауреатом загальнонаціонального конкурсу «Вища проба», а електротехнічна продукція ТМ «ХЕЛЗ» була удостоєна всеукраїнського знака якості «Вища проба».