Соціальна відповідальність
Масштаби діяльності Індустріальної групи УПЕК зачіпають інтереси величезної кількості людей. Будучи промисловим лідером Харківщини, УПЕК є одним з найбільших в регіоні роботодавців і платників податків. Статус виробничого лідера накладає додаткову відповідальність, і в Індустріальній групі розуміють значення впливу компанії на соціальний і економічний розвиток Харківського регіону.
У зв'язку з цим, лідерські амбіції УПЕК знаходять відображення не тільки в якості та обсягах продукції, що випускається, але і в ефективності управління, створення привабливих умов роботи, в соціальних ініціативах, які висуває Індустріальна група.
Слова про високу соціальну відповідальність ми трансформували в прості людські цінності - бути корисними суспільству, людям.
Ключовими напрямками діяльності в сфері корпоративної соціальної відповідальності УПЕК були і залишаються проведення корпоративних заходів для співробітників і їхніх дітей, а також надання адресної матеріальної допомоги нужденним співробітникам Благодійним фондом «Патріоти».
В настоящее время ежегодно проводится конкурс «Золотой проект УПЭК» — конкурс инженеров и конструкторов ИГ УПЭК. В конкурсе определяются лучшие инженерные проекты, выполненные в программах Pro/ENGINEER, Windchill PDMLink, Windchill ProjectLink, Windchill MPMLink и внедренные на предприятиях Индустриальной группы. Основными критериями, оцениваемыми конкурсной комиссией являются творческая мысль инженера, эффективность решения сложной производственной задачи, результаты внедрения.
Данная традиция родилась из другой, не менее прекрасной: на протяжении 2007-2014гг. в канун Дня машиностроителя Индустриальной группой проводился Чемпионат профессионалов-машиностроителей. В разные годы Чемпионат имел разный формат и размах.
В 2007 году это был Чемпионат рабочих профессий — соревнования токарей, фрезеровщиков, шлифовщиков и слесарей-инструментальщиков: «Золотые руки УПЭК» — личный зачет и «Команда профессионалов УПЭК» — командный зачет рабочих бригад предприятий.
В 2009 году Чемпионат рабочих профессий «Золотые руки УПЭК» перерос в открытое соревнование, в котором приняли участие работники девяти заводов. К командам, представляющим заводы УПЭК (ХАРП, ХЭЛЗ, Харверст, ЛКМЗ, УПЭК-Техсервис), присоединились новые участники — рабочие заводов «Турбоатом», «Электротяжмаш», ФЭД, «Свет шахтера». В 2010 году инициативу наряду с прошлогодними участниками поддержал также завод «Автрамат». За звание лучших профессионалов в цехах ХАРП и УПЭК-Техсервис состязались представители уже 10 предприятий Харьковщины.
В сентябре 2011 года, кроме проведения этих традиционных конкурсов, Индустриальная группа определяла лучших среди молодых конструкторов, молодых рабочих, операторов станков с ЧПУ, а также лучших маркетологов и менеджеров по продажам. Впервые компетентные комиссии определяли победителей в номинациях «Моделирование механообработки на станках с ЧПУ» и «Лучший бизнес-проект». Также впервые на предприятиях группы прошли конкурсы «Лучший по профессии», в котором приняли участие представители самых «массовых» профессий каждого завода.
Багато років на підприємствах Індустріальної групи УПЕК існує традиція - проводити весняні суботники. Спільними зусиллями співробітники компанії приводять в порядок території і приміщення заводів, а також прилеглі території підприємств. Винагороджується спільний ударну працю зазвичай ситним обідом і приємним неформальним спілкуванням, яким часто не такі багаті рядові робочі будні.
Керівництво ІГ УПЕК прагне підтримувати і розвивати традиції заводів. Без культури виробництва, чистоти і порядку неможливо створити процвітаючі підприємства. А ще спільна праця - об'єднує! І це факт, який вже протягом дев'яти років підтверджується нашим корпоративним весняним суботником.
Ми підтримуємо спадкоємність поколінь і впевнені, що серед дітей наших співробітників чимало майбутніх машинобудівників: хороших фахівців, керівників підрозділів і підприємств Індустріальної групи УПЕК. Але зацікавлювати в цьому підростаюче покоління потрібно вже сьогодні.
Історія дитячого проекту почалася з корпоративного дитячого свята «Літо в країні УПЕК», яка 9 червня 2007 року відбувся в харківському парку ім. Артема, а також в м.Лозова, де розташоване одне з підприємств індустріальної групи.
Заступник голови ради директорів УПЕК Сергій Нестругін: «Ми порахували, що для дітей кращий спосіб познайомитися з Індустріальної групою, в якій працюють їхні батьки, це потрапити в казкову країну - країну УПЕК. Так народилася ідея унікального дитячого проекту «Країна УПЕК». Свято викликав великий інтерес і багато позитивних емоцій у дітей і співробітників Індустріальної групи. У цій країні наші співробітники і їх діти можуть весело і цікаво відпочити, отримати яскраві незабутні емоції. Ми дуже сподіваємося, що цей проект стане ще одним приводом для того, щоб наші співробітники пишалися своєю компанією ».
В "Країні УПЕК" хлопців зустрічають казкові герої, клоуни і акробати, добрі чарівники і юні феї. Діти беруть участь в різних конкурсах і обов'язково отримують пам'ятні сувеніри. Починати літо разом з УПЕК стало для дітей співробітників компанії доброю традицією: дитячі свята проходять щорічно і до цього дня напередодні Міжнародного дня захисту дітей.
Нам подобається дарувати радість нашим дітям!
Ідея створення спортивного клубу «ХАРП» належить Почесному президенту АТ "У.П.Е.К." Анатолій Гіршфельд, який зі студентських років професійно займається настільним тенісом і виступає в рейтингових турнірах.
Анатолій Гіршфельд: «Спорт - це та сфера діяльності, яка допомагає людині розвиватися більш гармонійно. Адже це не тільки здоров'я, а й можливість більш легко переносити ті життєві труднощі, які ставить перед нами наш нелегкий час. Тому я люблю спорт і з задоволенням займаюся ним на дозвіллі. Наприклад, взимку люблю кататися на гірських лижах. А серед улюблених видів спорту - великий теніс, баскетбол і настільний теніс. По перших двох я маю спортивні розряди, а в настільний теніс граю на рівні кандидата в майстри спорту. Думаю, в Україні цей вид спорту має хороші перспективи. Але щоб молодь хотіла займатися настільним тенісом, її потрібно в цьому підтримувати. Тому в 2004 році на базі відділення з настільного тенісу Харківського обласного училища фізичної культури і спорту ми створили спортивний клуб «ХАРП». Цей клуб сьогодні є одним з провідних в Україні з настільного тенісу ».
Команда СК «ХАРП», що носить ім'я торгової марки Харківського підшипникового заводу, є постійним учасником і призером чемпіонату України серед команд суперліги з настільного тенісу. До складу СК «ХАРП» входить кілька команд: жіноча збірна, яка виступає в суперлізі України; жіноча команда, яка виступає у Вищій лізі Чемпіонату України; чоловіча команда юніорів, яка виступає в першій лізі чемпіонату України (14-16 років).
Головою спортивного клубу є директор ТОВ «Транссервіс» Леонід Сегал - неодноразовий чемпіон України та призер міжнародних змагань, переможець Чемпіонату світу 2006 року з настільного тенісу серед ветеранів.
Благодійний фонд «Патріоти» був створений з ініціативи народного депутата України А.М. Гіршфельда і почав свою роботу з липня 2011 року з метою надання матеріальної допомоги співробітникам Індустріальної групи УПЕК, що опинилися в складній життєвій ситуації.
Засоби БФ розподіляються за принципом самоврядування: піклувальні ради фонду у всіх структурних підрозділах компанії і довірені особи регулярно розподіляють фінансові кошти в рамках бюджету фонду. Звернутися за допомогою може кожен співробітник УПЕК і підприємств, що входять до складу групи, який потребує адресної матеріальної допомоги.
Всього з моменту заснування і по грудень 2016 р БФ «Патріоти» була надана допомога більш ніж 430 співробітникам УПЕК і підприємств, що входять до складу Індустріальної групи, на суму понад 570 000 гривен. І сьогодні фонд продовжує свою роботу.
Виконавчий директор БФ «Патріот» Валерій Рибалко: «У роботі благодійного фонду« Патріоти »пріоритет завжди віддавався питань стану здоров'я співробітників компанії. І незважаючи ні на які економічні складності і труднощі в країні, ми продовжуємо надавати підтримку співробітникам підприємств і підрозділів ІГ УПЕК, яких просто не можемо і не маємо права залишити один на один зі своєю бідою ».
Усвідомлюючи, що компанія несе відповідальність не тільки перед своїми співробітниками, але і за розвиток регіону в цілому, керівництво і співробітники Індустріальної групи УПЕК і підприємств, що входять до групи, беруть участь в соціально-культурному розвитку Харківщини.
ЛКМЗ - надійний соціальний партнер
У 2011 році Лозівський ковальсько-механічний завод уклав перший договір соціального партнерства з Лозовським міською радою. З 2016 року діє новий договір соціального партнерства.
В останні роки значно зросла сума відрахувань до місцевого бюджету. Тільки за 2015 рік вона склала понад 15 млн. Грн.
ЛКМЗ продовжує брати активну участь у соціально-культурному розвитку міста.
За роки партнерства (2011-2016 рр.) Завод виділив понад 3 млн. Грн. на благоустрій міста, парків, дитячих майданчиків, на допомогу навчальним, спортивно-оздоровчим та медичним закладам. Завдяки ЛКМЗ, допомоги Благодійного фонду «Патріоти» Лозова з року в рік перетворюється, стає красивішим.
Постійну підтримку надає завод ветеранам війни і праці, сім'ям воїнів Збройних Сил України, бере участь в оздоровленні дітей, проведенні міських свят та інших заходів.
Лозівський ковальсько-механічний завод є найбільшим містоутворюючим і бюджетоутворюючим підприємством Лозовій. Від його успішної роботи в значній мірі залежить життя міста.
Вкладати кошти в розвиток міста Лозівський ковальсько-механічний завод планує і надалі.
Відновлення кедрової гаї в Харкові
У 2016 році співробітники ХАРП взяли участь у відновленні кедрової гаї в Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького. Захід проходив в рамках благодійної акції «Посади дерево». Серед учасників - співробітники Харківського підшипникового заводу (ХАРП) зі своїми сім'ями.
Суть заходу не тільки у відновленні кедрової алеї, знищеної під час окупації Харкова в роки Другої світової війни і представляє собою унікальний природний ділянку (до війни кедровий гай у парку Горького була єдиною в Україні). Учасникам акції, на суму, що дорівнює вартості саджанців, вручили карти катання, які ті в свою чергу передали вихованцям дитячих будинків. Таким чином, діти, позбавлені батьківського піклування, зможуть покататися на атракціонах і отримати масу задоволення.
Брати участь в подібного роду заходах в ІГ УПЕК планують і в подальшому.
Ми впевнені, що в сьогоднішньому світі успішний розвиток бізнесу можливо при досягненні гармонізації економічної, соціальної і морально-етичної складових бізнесу. А ще, що є такі великі і важливі справи, які потрібно і можна втілювати спільними зусиллями. Робити добро - просто!